♥ Bijzondere opgieting in Thermen Bussloo
Er zijn verschillende manieren waardoor ik in de zen modus kom. Denk hierbij aan yoga, maar wil ik echt mijn hoofd goed leeg hebben dan breng ik een bezoek aan de sauna. Vorige week ging ik naar de sauna, waar ik wel een hele bijzondere opgieting in Thermen Bussloo meemaakte.
Mijn hoofd moet ik regelmatig rust gunnen, hij heeft nou eenmaal niet zoveel werkcapaciteit als een ‘normaal’ mens. Vorige week nam ik een dagje maximale rust in Thermen Bussloo. Een hele dag aan niks denken en lekker relaxen. Het perfecte middel om een beetje op te laden en alles op een rijtje te krijgen. Ookal was het extra druk in de sauna in verband met het 10 jarige bestaan, toch kwam ik helemaal ontspannen en uitgerust weer thuis. Misschien kwam het wel door de bijzondere opgieting in Thermen Bussloo.
Thermen Bussloo
Op uitnodiging van Thermen Bussloo bracht ik dus een bezoekje aan de sauna in Voorst bij Apeldoorn. Het was voor mij niet de eerste keer dat ik het bezocht, maar ik had het na de verbouwing nog niet gezien. En het is mooi geworden. Het is net iets ruimer, er zijn meer verschillende sauna’s. Maar wat ik vooral erg fijn vind is dat de nieuwe sauna’s wat groter zijn. Want als ik iets irritant vind zijn het wel overvolle sauna’s waar je tegen elkaar aangeplakt zit. Het is al zo warm…
Thermen Bussloo telt 14 verschillende sauna’s met ieder zijn eigen thema. De aankleding van de sauna’s vind ik mooi. In de Azië sauna vind je bijvoorbeeld boeddha’s en in de panoramasauna heb je een prachtig uitzicht over het meer van Bussloo. Heel rustgevend overigens.
Daarnaast hebben ze een buitenzwembad, een hamambad (mij is het hier iets te gehorig, ondanks de stilte gewenst borden), whirpoolbaden, verschillende voetenbaden, cool off gelegenheden (Brr. Helaas hoort dat ook bij het naar de sauna gaan), een osmaans badhuis en een rondel.
In de ligweide heb ik nog heerlijk in de zon kunnen liggen. Al was het wel even zoeken naar een leeg plekje. Het was er namelijk erg druk. Mijn tip: loop een rondje door de zentuin. Daar staan namelijk nog meer ligbedden. Wil je nog meer rust hebben dan kan ik Meditarium aanraden of een warmtebed bij de rustruimte.
Normaal ga ik nooit op een badpakkendag, maar toevallig kwam het zo uit. Vind je het niet erg om naakt naar de sauna te gaan, dan zou ik een badpakkendag mijden. Persoonlijk vind ik het qua drukte op het randje. Er hadden niet veel meer mensen in de sauna moeten zijn. Aan het eind van de dag werd het overigens wel beter, veel mensen gaan rond 17 uur naar huis. Een ander minpuntje vind ik de prijs, de toegangsprijs is vrij hoog. Al krijg je er wel een hele dag ontspannen voor terug.
Bijzondere opgieting in Thermen Bussloo
Wat ik echt een dikke pluspunt vind aan de Thermen Bussloo zijn de speciale dingen die ze organiseren. Denk hierbij aan een verwenritueel (met heerlijk olie om je mee in te smeren), een Kailash (een uniek, door Thermen Bussloo ontwikkeld, klank-, kleur,- en geurritueel), maar wat er voor mij echt uitspringt is een opgieting in Thermen Bussloo. Het is ook niet voor niks dat ze wereldkampioen opgieten van 2014 en 2015 zijn. En laat de wereldkampioen Rob Keijzer van 2016 ook een opgieting in Thermen Bussloo doen.
Het winnende team Hans Barendse en Vincent Steenbergen deed ook een opgieting in Thermen Bussloo toen ik er was. En een normale wapper vind ik heerlijk, maar in het 10-jarig bestaan week was elke opgieting in Thermen Bussloo wel extra bijzonder. Tussen de handdoekzwaai kunsten door vertelden ze een verhaal. Tijdens de eerste opgieting van die dag ging ik op vakantie. Werd er de polonaise door de kabine gelopen (ja, echt waar) en op de muziek van We’re going to Ibiza kwam de geur van mojito mij tegemoet. Tijdens de opgieting van het bijzondere duo werd het verhaal verteld over een vader met een zoon. Ze lieten de kunsten van het wapperen zien door de jaren heen. Hans als vader en Vincent eerst als kind, later als tiener tot aan Hans als opa en Vincent die zijn vader moet verzorgen.
Iedere 2e weekend van de maand kan je een speciale opgieting in Thermen Bussloo meemaken. Zeker een keer de moeite waard. Het is wel iets minder ontspannend, maar het is een leuke variatie. Wil je het ook bezoeken vergeet het dan niet te boeken met via de Sauna Actie, ik genoot van het ontdekkingsarrangement.
Om een uur of negen ’s avonds gingen we naar huis. Je kan je dus makkelijk een hele dag vermaken, vooral als je de heerlijke opgieting in thermen Bussloo doet!
♥ Ben jij een sauna liefhebber? Wat vind jij van opgietingen?
€
Wat een leuk artikel!?
Thermen bussloo is heerlijk om naar toe te gaan
Ik vind het ook een heerlijke sauna. Wij gingen ook op een badkledingdag en dat beviel heel goed. Ik herken me er wel in dat het op badkledingdagen heel druk is en in het hamambad vond ook in de herrie storend. Dit was de tweede sauna die ik bezocht en ik zou er zeker vaker heen gaan.
Ziet er heerlijk uit allemaal! Ik wil daar ook heel graag een keer heen, maar het is niet bepaald naast de deur. Toch maar eens werk van maken…
Het is er ook heerlijk! Jammer dat het niet in de buurt is, al is het wel de moeite waard om er een stuk voor te rijden. Ik denk dat je het moet zien als een dagje weg, het is niet dat je er na een uurtje verveeld.