♥ Grote avonturen beginnen klein
Grote avonturen beginnen klein. Op 24 mei begon ons grootste avontuur ooit. Al begon dit avontuur wel heel spannend. Op 24 mei 2020 om 19.36uur kwam onze lieve kleine baby op de wereld. Niet geheel zonder slag of stoot. Wel met heel veel liefde.

Mag ik je even voorstellen?!
Wie mij op Instagram of Facebook volgt heeft het allang gezien. Roan en zijn avonturen komen daar dagelijks voorbij, onze zoon. Gelukkig nu in goede gezondheid. Hij is heel tevreden en makkelijk. Slaapt goed en huilt over het algemeen alleen als hij eten of een schone broek wilt. Beter had ik het niet kunnen treffen, vooral niet met mijn hersenletsel. Ondertussen is Roan alweer 12 weken oud (sinds vandaag).

Stiekem mis ik mijn kleine baby wel eens. Zo´n klein hummeltje dat lekker in je armen kruipt. Soms vergeet ik dat hij nu nog steeds klein is, hij past nog steeds maat 56. De eerste weken zwom hij in maat 50. Hij was 49 centimeter bij de geboorte en 2975 gram. In eerste instantie lijkt dat niet mega klein, maar hij kwam op de wereld toen hij 41 weken en één dag oud was. Voor zijn ‘leeftijd’ was hij extreem klein. P2,8 kreeg hij. Dat houdt in dat hij nog kleiner was dan 3% van de kleinste geboren baby’s in Nederland in week 41. Ondertussen heeft hij alles met gemak ingehaald. Roan ligt een klein beetje onder het gemiddelde, maar binnen de juiste curve. Hij is nu zoveel wijzer en sterker dan 12 weken geleden. Het is zo bijzonder om te zien hoe hij elke dag weer een beetje leert en van de wereld ontdekt.
Een naam met betekenis
Roan Dirk (roepnaam Roan) is vernoemd naar zijn familie. Onze dierbaren die er niet meer zijn. Zo heten Jordan zijn opa’s Johan en Rein. Mijn opa’s Jan en mijn oma Johanna. Dit allemaal samen is Roan. Jordan zijn overleden vader heet in zijn paspoort Dirk. We vonden het mooi om Roan iets van zijn opa mee te geven. Roan draagt zijn vaders achternaam en hopelijk mag ik dat in de loop der jaren ook. Voor Roan zijn geboorte hebben we geregistreerd partnerschap getekend, maar ik wil pas zijn naam dragen als we echt getrouwd zijn. Hoe leuk is het als Roan ons de ringen kan komen geven?!

Het geboortekaartje van 4 cards
De geboortekaartjes heb ik bij 4cards besteld. Een fijne site waar je gemakkelijk bestaande geboortekaartjes kan aanpassen of helemaal zelf kan ontwerpen. Ik heb er voor gekozen om een bestaand kaartje aan te passen. Ik twijfelde wel even om een echt leren koordjes om de kaart te binden met een mini foto er aan. Super leuk, maar het kost natuurlijk wel energie om het in elkaar te zetten. Ik wilde alle energie besteden aan Roan en niet aan het versieren van geboortekaarten. Daarom heb ik het erop laten printen, maar het is wel heel leuk!

Spannende avonturen
Roan is ons kleinste en tegelijk grootste avontuur ooit. Helaas waren de eerste uren niet makkelijk, het was zelfs te spannend. De bevalling duurde lang en het ging niet zoals je wilt. Over de helse bevalling met een hemels resultaat zal snel een blog online komen. Het moederschap ervaar ik wel echt als een uitdaging. Het is pittig en vraagt veel van mij. Zoveel dat ik regelmatig op ben. Soms zo moe dat ik het even niet zie zitten. Maar als de kleine naar je lacht verzacht het een heleboel en kan ik de uitdaging weer even aan.

De eerste kraamweken
Tijdens de kraamweken moest ik flink bijkomen. Gelukkig hadden we de eerste week twee hele lieve, kundige en fijne kraamverzorgsters van het Kraamnest (Ik mis ze nog steeds!). De weken erna verliepen door de goede begeleiding soepel. Dit zorgde ervoor dat we een goede tweede start konden maken. Met hulp van familie kon ik aansterken en de bevalling verwerken. Al was dat laatste soms lastig, de klap van ze zware bevalling kwam pas veel later. Door mijn tijd te pakken kon ik bijkomen en zoveel mogelijk van mijn kleine man genieten. En daar ben ik blij om! De kraamtijd beleef je maar één keer. ‘s Middags past er meestal iemand op, dan kan ik even naar bed. Even bijtanken. Die rust heb ik door mijn hersenletsel wel echt nodig. Ik denk dat we ondertussen een goed ritme hebben gevonden.

Alle clichés zijn waar. Bijzonder hoe ze in je leven komen, hoeveel liefde je kan voelen, hoe alles natuurlijk aanvoelt en dat ze veel te snel groeien. Ons grote avontuur met onze kleine man. Zo nieuw en aftastend en tegelijkertijd zo vertrouwd en vanzelf. Ik ben benieuwd welke avonturen er allemaal op ons pad komen.
♥ Wat was jouw allergrootste, maar mooiste, avontuur?
och wat een lieverd en wat heb je dit artikel weer fijn geschreven.. gelukkig gaat het goed met je! Veel geluk met elkaar en vooral.. flink genieten, maar dat komt vast wel goed!
Lief van je, dankjewel! En dat komt zeker goed 🙂