♥ DIY| Hema pronkrek
Het is een tijdje geleden dat ik de pronkrek maakte. Met trots pronkte de pronkrek ook al een paar keer op mijn blog, zoals bij blog over de kaarten van Koetjes & Kaartjes. Nu heb ik eindelijk de tijd om de DIY Hema pronkrek te delen op blog. Waarom ik het de Hema pronkrek noem? De inspiratie komt namelijk van de Hema blog.
Op de Hema blog staan leuke tips en DIYs. Tijdens het opdoen van inspiratie stuitte ik op de pronkrek DIY van Riskes. Een plank met wat schappen, een magazine houder erbij. Het zag er zo makkelijk uit, ik dacht dat kan ik ook! Met een lijstje met benodigdheden (nadat ik thuis eerst had gekeken wat we hadden) ging ik naar de bouwmarkt. Eenmaal aangekomen bij de bouwmarkt schrok ik eerlijk gezegd een beetje van de prijs van dik MDF. Overigens zie ik nu dat de prijs verlaagd is. Misschien was het niet zozeer van het MDF, maar van de DIY in totaal. Ik betaalde ongeveer 25 euro voor de plaat, dan komt er nog verf (koop het bij de Action, scheelt weer) en vergeet de planken niet. In mijn hoofd begon ik met rekenen en kwam ik ongeveer uit op 80 euro. Ai, niet niks. Doen, niet doen, doen, niet doen? Ik had het toch in mijn hoofd, dus ik ging met een beetje pijn in mijn ik-moet-sparen-hart voor doen. Uiteindelijk de juiste beslissing, want ik er ben onwijs blij mee! Het maken van de pronkrek kostte meer moeite dan verwacht, dit komt vooral doordat ik veel stappen mis op de Hema blog. Vandaar dat ik de DIY ´opnieuw` post.
Hema Pronkrek maken, wat heb je nodig?
♥ MDF plaat van 200 x 70 cm; 1,8 mm dik
♥ 2 wandplanken van 70 cm, Hema
♥ 2 wandplank van 55 cm, Ikea
♥ 1 tijdschriftenrek van 66 x 50 cm
♥ Grondverf
♥ Verf, kleur naar wens
♥ Verfroller en verfbakje
♥ Schroeven
♥ Boormachine en/ of schroevendraaier
♥ Meetlint
♥ Potlood
♥ Schuurpapier
♥ Ammoniak
♥ Emmer met water en een schoonmaakdoekje
Eventueel:
♥ Houtlijm
♥ Werkbank
♥ Kleden of karton ter bescherming van de vloer
Door kleden op te vloer te leggen bescherm je de vloer tegen eventuele spatten met verf of andere ongelukken. Met mijn onhandigheid is dat ook zeker nodig! Vervolgens zette mijn vriend de workmate op. Ik moet zeggen dat wat sterke handen wel handig zijn met deze DIY.
Ik begon met het uitzetten van de spullen op de MDF plaat. De MDF plaat heb ik bij de bouwmarkt op maat laat maken, lekker makkelijk. Het was nog wel even een ding om de plaat in de auto te krijgen aangezien 2 meter best lang is. Door de planken en het magazinerek er op te leggen kan je puzzelen, je gaat opzoek naar de beste opstelling. Ik koos ervoor om de twee lange planken boven en onder te plaatsen. De kleinere planken plaatste ik er net iets onder (ik heb wel gekeken of er minimaal een a 4tje tussen past) en de andere erboven, het magazine rek halverwege.
Met behulp van een winkelhaak en een meetlat begon ik met het aftekenen van de gaten waar de schroeven in horen te komen. Eerst heb ik de hoogt van het gat in de wandplank gemeten. Vervolgens heb ik de plank op de net gemeten hoogte vanaf de onderkant van de plaat haaks (recht op de MDF plaat) op de zij neergelegd met het gat naar je toe. Zo zie je waar het gat in de plank zit, dit scheelt meet werk. Klinkt ingewikkeld, is het niet. Misschien maken de plaatjes het duidelijker. Check goed of de plank recht ligt, je wil geen scheven plank op je pronkrek. Zet bij het gat een stip met het potlood.
Herhaal dit bij alle planken. Let bij de Hema planken even op welke je waar gemeten hebt, bij mij zaten de gaten aan de achterkant van de wandplanken namelijk niet op dezelfde hoogte. Onze liniaal was niet lang genoeg vandaar dat we de waterpas erbij hadden gepakt. Bij het magazinerek teken je, na het recht leggen (meten is weten), een stip in de opening.
Vervolgens draai je met een schroevendraaier een markering door een schroef voorzichtig op de potloodpunten in te draaien. Dit kost wat kracht, ik heb het daarom mijn vriend laten doen. Dit kan ook met een boor. MDF is erg breekbaar aangezien het samengeperst hout is, dus doe dit extreem voorzichtig. Markering met alleen potlood kan te weinig zijn aangezien er verf over de MDF plaat komt. Je kan het ook het verven markeren met een potlood, maar de kans is dan groter dat je het beschadigd.
Om te kunnen beginnen met verven dien je eerst de plaat lichtje op te schuren en het vervolgens schoon te maken met water gecombineerd met ammoniak. Herhaal dit tussen de verfbuurten door. Hierdoor pakt de verf beter. Je begint natuurlijk met een grondverf laag. Roer met een staaf goed door de verf, zodat alle het verg goed gemengd is. Zeker als het een oude pot verf is. Met een kwast en/ of verfroller breng je de eerste laag aan. Verdeel de verf gelijkmatig over de plaat en laat het goed drogen. Ik koos ervoor om twee grondlagen aan te brengen zodat ik minder gewone verf nodig had. Dit scheelt weer in de kosten. Laat het tussen de verflagen door goed drogen, zeker uur of drie om zeker te zijn.
Vervolgens breng je de gewone verf aan, kies houtverf. Geen muurverf. De MDF plaat maakte ik wit, omdat dit het best in ons interieur past. Hou je niet van wit? Kies dan voor een andere kleur, it’s up to you! Vergeet niet het licht opschuren en schoonmaken tussen de verflagen door. Na twee lagen verf was de plaat dekkend genoeg. Wanneer de plaat goed gedroogd is kan je de schroeven in de gemarkeerde stukken draaien. Voor een extra stevigheid doe je houtlijm achterop de lijsten voordat je ze op de schroeven schuift. Ik koos ervoor om dit niet te doen aangezien ik er geen zware dingen opzet.
En klaar is het pronkrek! Tijd om er je pronkstukken op te zetten. Ik moest een compromis sluiten met mijn vriend, vandaar de mannenmagazines.
Het Hema pronkrek is voor de beste plek om inspirerende quotes op te zetten. Mijn brander voor de Yankee Candles heeft er ook een mooi plekje op gekregen. Het leuke is dat je het makkelijk weer kan veranderen, iets wat ik binnenkort ga doen!
♥ Wat vind jij van het resultaat? Heb je ook een pronkrek in huis staan?
Wat gaaaaaf!
Ik vind het ontzettend gaaf geworden! Het kost even wat, maar dan heb je ook wat!
Thanx Marloes! Ben er uiteindelijk ook super blij mee.
Wat mooi! Balen dat het uiteindelijk nog best prijzig was om te maken, maar als je zoiets nieuw koopt dan ben je veel meer geld kwijt. Het staat echt heel erg leuk en stiekem wil ik dit nu ook ;).
Hihi, ik zou zeggen koop een plank en ga aan de slag ;). Als je er een koopt ben je zeker 100 euro kwijt. Scheelt toch iets als je het zelf maakt.
Ooh ik vind hem zoooo gaaf! Echt tof dat je deze hebt gemaakt! Wanneer ik m’n eigen huisje heb ga ik er misschien ook wel een maken hihi.
Super leuk geworden! Heb je wel echt een uniek exemplaar in huis en ideaal om al je mooie spulletjes een plekje te geven 🙂